حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'p'

Padding

پدینگ

پدینگ در CSS برای مشخص کردن فاصله بین مرز یک المان (عنصر) و محتوای آن استفاده می‌شود.

PageRank

رتبۀ صفحه

در اولویت سایت گوگل میزان محبوبیت یک لینک را می‌سنجد. رتبه‌ی صفحه در واقع تعداد و کیفیت لینک‌های مرتبط به یک سایت و کاربردهای آن بعنوان بخشی از الگوریتم رتبه‌بندی را می‌سنجد. بر روی کاغذ، هر چه رتبه‌ی صفحه یک سایت بالاتر باشد، بهتر می‌تواند در نتایج صفحات موتور جستجوگر خود را نشان دهد.  

Pageview

بازدید صفحه

تعداد دفعات بازدید یک صفحه توسط کاربر است. به عنوان مثال اگر یک کار بر وارد سایت شود و 10 صفحه را بازدید کند، میزان بازدید صفحه توسط آن کاربر 10 میشود. و اگر 20 کاربر یک صفحه خاص را مشاهده کرده باشند، بازدید این صفحه عدد 20 میشود.

Permalink

مخفف لینک دائمی

مخفف لینک دائمی (Permanent Link) است که این امکان را به کاربران می‌دهد تا یک لینک یا صفحه را نشانه گذاری کنند که URL صفحه مربوطه ممکن است عوض شود یا یک صفحه‌ی طولانی حاوی قسمت‌های مختلفی باشد.

Permission Marketing

بازاریابی اجازه ای

یک رویکرد جدید در بازاریابی که توسط شرکت بازاریابی wiz Seth Godin توسعه داده شد. ایده اصلی این کار در واقع این است که اگر این اجازه را داشته باشید تا با مخاطبین خود در تماس باشید تلاش‌های بازاریابی شما به طور چشم گیری به هدف نزدیکتر میشود. قسمت مشکل اجازه گرفتن از طریق پیشنهاد دادن ارزش واقعی آن‌ها است. به این صورت که با ارائه محتوای …

PHP

پی اچ پی

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. این زبان بطور گسترده‌ای در توسعه‌ی وب برای تولید صفحات پویا بکار می‌رود.

Pixel

پیکسل

پیکسل نقطه‌های ریزی هستند که بر روی نمایشگر کامپیوتر تصویری می‌سازند. رزولوشن نمایشگر بر حسب dpi یا نقطه بر اینچ محاسبه می‌گردد.

PNG

Portable Network Graphics فرمتی تصویری مناسب برای استفاده بر روی وبسایت است. این فرمت شفافیت و فشردگی بیشتری دارد. برای مواقعی که به تصویر شفاف و بدون پس زمینه (Transparent) نیاز هست، این فرمت تصویری استفاده می‌گردد.  

Pop-up

پاپ آپ

به معنی یک پنجره‌ی جدید است که بر روی پنجره‌ی مرورگر ظاهر می‌گردد. استفاده از پاپ آپ‌ها بحث برانگیز است و بسیاری از ابزارهای مسدودکننده‌ی پاپ آپ  در بازار موجود است و به همین خاطر دیگر کمتر کسی از پاپ آپ‌ها استفاده می‌کند.