حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'w'

Website

وب سایت

یک وب سایت مجموعه به هم مرتبطی از منابع از قبیل صفحات وب و محتوای چند رسانه ای و متون است به صورتی که توسط یک نام دامنه قابل شناسایی و آدرس دهی هستند و در یک سرور وب منتشر میشوند. به عنوان مثال wikipedia.org، google.com و amazon.com وب سایت میتواند در یک شبکه عمومی مثل اینترنت از طریق IP و یا در یک شبکه محلی (LAN) از طریق آدرس اختصاصی یا URL قابل …

Web

وب

شبکه جهانی وب، که به آن مختصرا وب گفته میشود، یک سیستم اطلاعاتی است که در آن اسناد و فایل ها و سایر منابع توسط آدرس های اختصاصی یا URLها مشخص میشوند و از طریق لینک ها در اینترنت قابل دسترس هستند.

Web Designer

طراح وب سایت

طراح وب سایت فردی است که هم خلاقیت دارد و هم از لحاظ فنی توانمند است و هر دو این قابلیت ها را به کار میبندد تا وب سایت را ایجاد یا بازطراحی نماید. طراحی وب سایت این توانمندی را دارد که بفهمد چه کاری لازم است بکند تا یک وب سایت کاربردی و قابل استفاده به سادگی شود، و همزمان برای کاربر بسیار جذاب و گیرا باشد.

Webdesign

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت شامل استفاده از تعداد زیادی از مهارت ها و روتین ها در راستای تولید و نگهداری وب سایت میشود. زمینه های مختلف طراحی سایت عبارتند از: طراحی گرافیکی وب سایت، طراحی رابط کاربری، برنامه نویسی سمت سرور، برنامه نویسی سمت کاربر، طراحی تجربه کاربری و بهینه سازی رتبه سایت برای موتورهای جستجو.

W3

فرم کوتاه شده عبارت WWW

WAMP

ومپ سرور

عبارت WAMP که ترکیبی از این کلمات است؛ (Windows, Apache, MySQL, PHP) یک پلتفرم پیاده سازی وب سایت است که برنامه نویسان وب از آن جهت ساخت وب سایت داینامیک مخصوصا در محیط ویندوز استفاده مینمایند. سرور Apache در سیستم عامل لینوکس جهت توسعه برنامه های مبتنی بر PHP استفاده میشود و در سیستم عامل ویندوز از پلتفرم های مختلفی استفاده میشود که یکی از محبوبترین …

W3C

فرم کوتاه شده عبارت (World Wide Web Consortium) یا کنسرسیوم جهانی وب است که هدف آن هدایت وب به سمت استفاده از تمام ظرفیت های آن از طریق وضع استانداردهای وب میباشد. کنسرسیوم جهانی متشکل از تیمی از متخصصین فنی وب، اعضا و متخصصان مدعو از میان عموم میباشد.