حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'u'

Under Construction

در دست ساخت

به مفهوم در حال انجام است و زمانی بکار می‌رود که انجام طراحی وبسایت شروع  شده ولی خاتمه پیدا نکرده است. بهتر است وبسایت‌ها قبل از اتمام کامل طراحی وبسایت، بجای استفاده از صفحه‌های در حال انجام، از نسخه‌های ساده‌تر استفاده کرده و وبسایت خود را راه‌‌اندازی کنند.

Unique Users

کاربران یکتا

در تحلیل ترافیک وبسایت، به تعدادی از کاربران یکتا که از یک وبسایت و یا یک صفحه از وبسایت بازدید می‌کنند، گفته می‌شود. برای مثال درصورتیکه 100 نفر از وبسایت شما بازدید کنند و 20 نفر آنها دوباره به وبسایت شما بازگردند، وبسایت شما 120 بازدیدکننده خواهد داشت که 100 نفر آنها یکتا هستند.   

Upload

آپلود

    مخالف کلمه دانلود است. در واقع انتقال محتوا به وب از طریق پروتکل انتقال فایل(FTP)، و یا مرورگرها است. 

URL

آدرس سایت

مخفف عبارت Uniform Resource Locator و یک اصطلاح برای آدرس  وب‌سایت است.

Usability

کاربردپذیری

به معنی قابلیت استفاده از وب سایت است. در واقع چگونگی یافتن ساده‌تر مطالب مورد جستجوی کاربر و یا انجام یک کار، در وبسایت است. مطالعه در مورد قابلیت استفاده از وبسایت در تجارت الکترونیک که هدف ورود کاربران به صفحه سفارش آنلاین و یا ورود به بخش اعضای وبسایت است، بسیار مورد توجه می‌باشد.

User Agent

هر نرم‌افزاری که برای دسترسی به وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. مرورگرها رایجترین گروه از عوامل کاربر هستند اما تلفن‌های همراه، پخش‌کننده‌های رسانه‌ای و غیره نیز جزء این عوامل هستند.