حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'i'

Image Map

نقشه تصویری یک نوع تصویر خالی بر روی وب سایت است که بر خلاف لینک تصویری که کل تصویر تبدیل به لینک می‌شود یک یا دو  یا چند قسمت از آن تصویر تبدیل به لینک می‌شود.

Impression

در اصطلاحات وب، impression یک درخواست برای یک فایل بخصوص است. این درخواست به عنوان یک معیار سنجش در تبلیغات وب بعنوان تعداد دفعات دیده شدن تبلیغات بر روی سایت بکار برده می‌شود.  

Index

ایندکس

در اصطلاحات توسعه وب، ایندکس معمولا اشاره به صفحه اول وبسایت دارد. صفحه ایندکس، صفحه ایست که در صورت مشخص نبودن صفحات دیگر استفاده می شود.

Information Website

سایت اطلاع رسانی

اصطلاحی است که درباره‌ی توصیف وبسایتی بکار می‌رود که اطلاعات آماری را فراهم می‌سازد. 

Internal Link

لینک داخلی

به یک لینک از یک صفحه بر روی یک دامین (دامنه) به صفحه‌ای دیگر بر روی همان دامین گفته می‌شود. این تعریف در مقابل لینک خارجی است که به صفحه‌ای در یک دامین دیگر وصل می‌شود.

Internet Marketing

بازاریابی اینترنتی

به مجموعه فعالیت های بازاریابی که بر روی بستر اینترنت در راستای ترغیب مشتریان و آگاه نمودن آنها از محصول یا خدمت یا برند خاصی صورت میگیرد بازاریابی اینترنتی گفته میشود. بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارد و از طرق متفاوت انجام میشود.   

IP Address

آدرس آی پی

هر رایانه‌ای که به اینترنت وصل است دارای یک آی پی یا آدرس آی پی می‌باشد. آدرس‌های آی پی به شکل  عددی هستند که شامل سه قسمت یا بیشتر می‌شوند مثل : 123.456.7.89