حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'f'

FAQ

سوالات متداول

مخفف عبارت Frequently Asked Questions و لیستی از سوالات است که کاربران در وب‌سایتها اغلب مطرح میکنند و مدیران سایت به آنها پاسخ میدهند. پاسخ این سوالات برای ایجاد استراتژی بهتر در ایجاد محتوای مفید، تولید ارزش افزوده و تمرکز بر صفحات مورد توجه موتورهای جستجو، مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

Favicon

یک آیکن تصویری کوچک است که مشخص کننده وب‌سایت خاصی است و معمولا تصویر لوگوی سایت و یا قسمتی از لوگوی سایت است. فاوایکون به فرم "favicon.ico"  ذخیره می‌گردد و به همراه دیگر فایلهای مربوط به وب‌سایت برای سرور ارسال و بارگذاری می‌گردد. این ایکون در نوار عنوان (title bar) مرورگر نمایش داده می‌شود.  

Flash

فلش

ادوبی فلش (با نام قبلی ماکرومدیا فلش) برنامه‌های چند رسانه‌ای و پلاگین است که بطور گسترده در طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب برای ایجاد انیمیشن در سایت استفاده می‌شود. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین حجیم بودن فایل های فلش، از این نوع فایل‌ها کمتر در طراحی سایت مورد استفاده قرار میگیرد.

Form Validation

اعتبار سنجی فرم

این عملیات کاربر را مجبور به کامل کردن فیلدهای ضروری در فرم  وب می‌کند.  validation اغلب توسط برنامه‌نویس سمت سرور مثل PHP یا ASP.Net، تعریف می‌گردد، و گاها توسط جاوا اسکریپت در سمت کلاینت کنترل میشود. برای مثال درصورتیکه کاربر فیلد ضروری نام را بدون مقدار قرار دهد ارسال فرم با پیغام خطا مواجه شده و به فرم باز می‌گردد.

Front End

بخشی از وب‌سایت است که کاربر نهایی مشاهده می‌کند.

FTP

مخفف عبارت File Transfer Protocol و روشی برای انتقال فایل‌ها در اینترنت است.  FTP اغلب بعنوان یکی از سریعترین و آسان‌ترین روش‌ها برای بارگذاری تعداد بالای فایل در یک وب سرور است.