حروف انگلیسی
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
Q R S T
U V W X
Y Z
حروف فارسی
الف ب پ ت
ث ج چ ح
خ د ذ ر
ز س ش ص
ض ط ظ ع
غ ک گ ل
م ن و ه
ی

واژه‌نامه اصطلاحات تخصصی | اصطلاحات حرف 'r'

Radio Button

دکمه رادیویی

یک جزء انتخابی است که در طراحی فرمهای وب بکار می‌رود. در واقع یک دایره کوچک است که کاربر می تواند بر آن کلیک کند. در صورت کلیک کردن، این دایره به رنگ مشکی تغییر می‌یابد. این دکمه درصورتی بکار می‌رود که یک گزینه برای انتخاب وجود دارد درصورتیکه گزینه‌های بیشتری برای انتخاب وجود داشته باشد از چک باکس (checkbox) استفاده …

Ranking

رتبه صفحه

یک اصطلاح کلی برای توصیف رتبه و چگونگی اجرای خوب یک وب سایت است. معمولا این اصلاح به رتبه بندی در موتورهای جستجو مربوط است جایی که موقعیت یک وب سایت در یک موتور جستجوی خاص مورد بحث است. هر صفحه وب ممکن است بیش از یک رنکینگ در موتورهای جستجوی مختلف داشته باشد.     

Redirect

ریدایرکت

این اصلاح زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کاربر بطور خودکار به یک صفحه جدید فرستاده می‌شود. چندین راه برای ریدایرکت کاربر وجود دارد همچنین به دلایل مختلف این عمل انجام می‌گیرد. روش معمول ریدایرکت، روش "301" است. که نشان می‌دهد صفحه‌ای که کاربر جستجو می‌کند، به یک آدرس جدید منتقل شده است. زمانیکه شما قصد تغییر …

Referrer

آدرس صفحه وب شما که مراجعه کنندگان بصورت مستقیم وارد آن می‌شوند قبل از اینکه وارد صفحه های داخلی سایت شما گردند. در واقع ترافیک سایت شما را توصیف می‌کند.   

Robots.txt

فایلی در دایرکتوری اصلی وبسایت است که دسترسی ربات خزنده (Spider) به وبسایت را کنترل می‌کند. این فایل می‌تواند اجازه دسترسی ربات خزنده خاصی به صفحه های خاصی از وب سایت را ایجاد و یا این دسترسی را محدود کند. وجود این فایل در سایت در مباحث سئو مهم میباشد.  

RSS

Really Simple Syndication  یک ابزار بر اساس XML است که دارنده وبسایت را قادر به انتشار محتوای سایت خود از طریق ایجاد یک لینک در سایر وبسایت ها می‌کند.